Polska zmaga się z poważnym kryzysem suszy. Problem ten dotyka co najmniej co drugą gminę w kraju, trudna jest także sytuacja w rzekach. Jest pomysł nowej strategii, która zakłada m.in. większe zaangażowanie samorządów w ochronę zasobów wodnych.