W Lubyczy Królewskiej rozpoczął się załadunek polskiego zboża na wagony, które później trafi do portu przeładunkowego. Tutaj - na Zamojszczyźnie działa jeden z kluczowych terminali przeładunkowych we wschodniej Polsce.